Logo Alliance Française

Заснування організації «Альянс франсез»

Французька асоціація «Альянс франсез» була заснована у Парижі 21 липня 1883 року за ініціативи відомого дипломата Поля Камбона з метою поширення французької мови у всьому світі і сприяння діалогу культур.

Вже наступного року відкрилося відділення «Французького Альянсу» в Парижі, до Адміністративної ради якої увійшли Луї Пастре, Ернест Ренан і Жуль Верн.

Місія організації полягає у поширенні французької мови та культури в усьому світі, в заохоченні діалогу культур.

Завдання Альянс франсез:

Співробітництво у галузі освіти, мови та культури;
Поширення французької мови на території діяльності організації;
Об’єднання всіх охочих підвищити свої знання в царині французької мови і культури Франції.
Розвиток культурних обмінів, що сприяють зближенню культур.

На сьогодні, асоціація «Альянс франсез» налічує 1072 представництв у 146 країнах світу, де навчаються близько 500 000 студентів різного віку, та більше 6 мільйонів чоловік задіяні в їх культурній діяльності. Координацію мережі забезпечує Фонд французького альянсу.

Відділення “Альянс франсез” у XXI ст. окрім діяльності з навчання французької мови, виконують і функції культурних центрів, займаючись організацією гастролів театральних колективів та музичних ансамблів з батьківщини Мольєра.

Під патронажем організації запрошені французькі музиканти, актори і хореографи проводять майстер-класи, влаштовують виставки художники, організовуються різного роду конкурси.

У рамках щорічного Свята читання організовуються зустрічі з франкомовними письменниками, проходить тиждень показу французьких фільмів, відзначається свято франкофонії.

У цифрах:

834

Альянсів по всьому світу

491 000

Учнів на всіх курсах

467 500

Викладачів французької мови

26 000

Культурних заходів, організованих у 2017 році

220 000

Членів Альянсу

184 000

Кандидатів на іспити

30

мільйон годин уроків, проданих загалом у 2017 році

14 400

співробітників

Нащі цінності:

Толерантність, солідарність, діалог, різноманітність, якість, відданість, міжкультурність, доброзичливість, задоволення від навчання та відкриття

Будьте в курсі новин Альянсу